Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler

  1. Ana Sayfa
  2. Farkımız
  3. Sosyal, Kültürel Ve Sanatsal Etkinlikler

       Çocuk gelişiminin her aşamasında ruh ve beden sağlığı başta olmak üzere sanatın, sporun ve diğer sosyal etkinliklerin önemli yeri vardır. Öğrencilerin okula ilgilerini arttırmak, ders ortamında verilmesi mümkün olmayan becerileri kazandırmak ve derste öğrendikleri kuramsal bilgilerin uygulamalarını göstermek sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlik çalışmalarıyla gerçekleştirilebilir.

   Okulda gerçekleştirilen etkinlikler öğrencilerin gelişimi, kendilerini ifade etmeleri ve öğrenmelerini kolaylaştırması açısından çok önemlidir. Çocuğa zevk veren bu faaliyetler, onun kendini ve yeteneklerini tanıyıp keşfetmesi, yaratıcılığının gelişmesi, zihnini çalıştırması ve bedeninin çeşitli bölgelerini hareket ettirmesiyle gelişim üzerinde olumlu etki yapar. Sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlik çalışmalarıyla, insan haklarına saygılı, kendini tanıyan, çevresini koruyan, kendisine güvenen, planlı çalışabilen, zamanını etkili kullanabilen girişimci, tutumlu, bireysel farklılıklara, farklı görüş, düşünce, inanç, anlayış ve kültüre saygılı, sorumluluk bilinci gelişmiş bireylerin yetiştirilmesi beklenmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam